Podłogi

Gwarantujemy wysoką jakość i trwałość produktu lecz muszą być zachowane odpowiednie parametry techniczne podczas ich montażu i eksploatacji.

 
Montaż

Przed montażem desek podłogowych powinny zostać spełnione poniższe parametry:

 

○   wilgotność powietrza 45-60% 
○   temperatura  18 ÷ 24°C
○   wilgotność ścian do 3%

Deski podłogowe należy aklimatyzować do warunków panujących w pomieszczeniu. Wilgotność podłoża do montażu powinna wynosić dla:

○   drewnianego do 10%
○   betonowego do 1,7% metodą CM, do 3% metodą suszarkowo - wagową
○   anhydrytowego 0,5% metodą CM. do 1,5% metodą suszarkowo - wagowąUżytkowanie


1.     Surowe deski podłogowe firmy DRYMAR należy wykończyć wg. zaleceń producenta preparatu, którym zostanie pokryta deska. Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane  brakiem wykończenia powierzchni.

2.     Należy utrzymać odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu w którym znajduje się drewniana podłoga. Wilgotność powinna zawierać się w przedziale 45-60%.

3.     Aby jak najdłużej cieszyć się urokiem drewna, należy unikać uszkodzeń mechanicznych podłogi, zakładając na meble, które mogą się przesuwać ( fotele, krzesła, regały, szafki itp.) filc, lub inne podkładki.4.     Zaleca się stosowanie mat ochronnych pod fotele.

5.     Podłogi powinno się jak najczęściej odkurzać (odradza się zamiatania), aby zapobiec porysowaniu przez piasek lub żwir.

6.     Myć jak najrzadziej, dobrze odciśniętym mopem, najlepiej samą wodą, bez dodatków środków myjących.

7.     Przed wejściem do pomieszczenia z drewnianą podłogą powinna być wycieraczka, dzięki której można wytrzeć buty z zanieczyszczeń i wody.

8.     Drewno nie powinno mieć kontaktu z wodą ani z innymi płynami. Jeśli przypadkowo na podłogę drewnianą zostanie wylana ciecz, należy niezwłocznie wytrzeć plamę do sucha.

 9.     Nie zaleca się chodzenia po podłodze w butach typu „szpilki”. 

 

 

 

 

FaLang translation system by Faboba